Categories
Zdrowie

Folia stretch producent – jak wybrać odpowiedni produkt?

Folia stretch producent – jak wybrać odpowiedni produkt?

Inwestycja w maszynę do owijania folią stretch może zaoszczędzić Twojej firmie wiele czasu i pieniędzy. Podczas gdy wiele osób jest niezdecydowanych co do kosztów początkowych, w dłuższej perspektywie czasowej oszczędzają one o wiele więcej.

Folia stretch maszynowa

Maszyny do owijania folią stretch to nie tylko szybszy sposób na owijanie palet, ale także genialna inwestycja dla Twojej firmy. Są one szczególnie korzystne dla tych, którzy mają duże ilości palet do owijania dziennie.

Więc jakie są korzyści z owijarek typu stretch? I dlaczego pomagają one Twojej firmie?

Twoja owijka jest zawsze spójna

Jeśli chodzi o owijanie palet, celem jest owijanie ich w taki sposób, aby były spójne na całej długości. Ma to na celu uniknięcie jakichkolwiek uszkodzeń towaru podczas transportu – np. rozlania lub zniszczenia. Palety muszą być utrzymywane w jednolitej i szczelnej pozycji.

Niestety, przy owijaniu ręcznym może to być bardzo trudne do wykonania. Zamiast tego należy użyć maszyny do owijania folią stretch. Większość maszyn posiada wiele różnych ustawień, dzięki czemu można skutecznie owinąć paletę tak, aby towar był całkowicie bezpieczny.

Folie stretch są bezpieczne

Ręczne owijanie palet nie jest przyjemne. Nie dość, że zajmuje to bardzo dużo czasu, to jeszcze może nadszarpnąć Twoją energię i zdrowie. Jest to męcząca praca, która wymaga ciągłego chodzenia wokół każdej palety, aby uzyskać jak najlepsze owinięcie.

Decydując się na użycie maszyny do owijania folią stretch, pozwalasz na odciążenie swoich pracowników. Dzięki temu mogą oni pozostać produktywni przez całą zmianę – zamiast męczyć się po jednej palecie.

Oszczędność pieniędzy

Maszyny do owijania folią stretch są w stanie wstępnie rozciągnąć folię – zwiększając maksymalny uzysk z każdej rolki. W rezultacie, zużywasz o wiele mniej materiału, zapewniając palecie taką samą ochronę.

W związku z tym, oszczędzasz pieniądze poprzez użycie mniejszej ilości materiału. Przyniesie to korzyści zarówno Twojej firmie, jak i wszystkim Twoim klientom.

Możliwość owijania większych palet

Jeśli chcesz być w stanie owijać większe i wyższe palety, owijarka stretch z pewnością Ci w tym pomoże. Duże palety są trudne do owijania ręcznego – a także powodują niepotrzebne ryzyko dla bezpieczeństwa. Maszyna pozwoli Ci to zrobić z łatwością, oszczędzając czas i eliminując wszelkie zagrożenia dla bezpieczeństwa.

Nasze maszyny do owijania palet gwarantują poprawę efektywności kosztowej Twojej firmy, jak również zapewniają wysoką jakość owijania, która przewyższa wszystkie inne.

Dlaczego warto zautomatyzować proces owijania folią stretch?

Istnieje wiele korzyści z automatyzacji procesu owijania folią stretch, ale jedną z najbardziej istotnych dla każdej firmy musi być znaczna oszczędność kosztów, którą można osiągnąć zarówno w zakresie robocizny jak i folii stretch.

Oczywiście istnieje wiele innych ważnych zalet automatyzacji procesu. Chociaż może się to wydawać ćwiczeniem typu “zaznacz w pudełku”, automatyzacja eliminuje rzeczywistą potrzebę ręcznego owijania przez pracowników.

Folie stretch podczas zwiększone ruchu

Pracownicy potykający się podczas chodzenia, a czasem biegania wokół palety, starając się dotrzymać terminów, to bardzo realny problem w branży. Może to prowadzić do obrażeń ciała i narazić firmę na odpowiedzialność za roszczenia związane z obrażeniami ciała. Owijanie ładunku – bardzo trudno jest skutecznie owijać palety ręcznie. Może to prowadzić do problemów z uszkodzonym towarem i zwrotami z powodu uszkodzeń w transporcie. Ręczne owijanie może również oznaczać użycie zbyt dużej ilości folii, co wiąże się z wysokimi kosztami, lub w niektórych przypadkach użycie zbyt małej ilości materiału, co z kolei może prowadzić do złej prezentacji palety i jej uszkodzenia.

Odpady opakowaniowe – badania wykazały, że ręczne owijanie może być marnotrawstwem – operatorzy uszkadzają rolki folii stretch i nadużywają folii. Zautomatyzowane owijanie oznacza, że folia jest dozowana równomiernie i konsekwentnie, dzięki czemu nie marnuje się. Oszczędność folii – dzięki unikalnemu sposobowi, w jaki maszyna wstępnie rozciąga folię nakładaną na paletę, nie tylko sprawia, że owijka jest bardzo mocna, ale również maksymalizuje wydajność folii. Dzięki temu folie stretch starczają na dłużej.

Efektywna folia stretch maszynowa

Maszyny są zaprojektowane tak, aby wstępnie rozciągnąć folię nawet o 300% przed nałożeniem jej na paletę, zwiększając w ten sposób jedną rolkę folii o 3 do 4 razy jej pierwotną długość. Wszystkie powyższe cechy dodane razem okazują się bardzo korzystne dla każdej firmy – wynikiem automatyzacji jest konsekwentne owijanie palet, mniejsze zużycie folii, mniej uszkodzeń i zwrotów oraz wydajność pracy. Jedna na pięć firm, które zajmują się dystrybucją palet, nadal owija je ręcznie. Dla nich, znalezienie partnera, który może doradzić, polecić i zapewnić prawdziwe rozwiązanie jest kluczowe. Sprawdź na https://www.twplast.pl/opakowania/ czy znajduje się tam folia stretch, której potrzebujesz.

Dlaczego więc firmy używają folii stretch?

Folia stretch jest wysoce rozciągliwą folią, zazwyczaj wykonaną z liniowego tworzywa sztucznego polietylenowego o niskiej gęstości. W związku z tym jest idealna dla firm zajmujących się handlem elektronicznym. Ważne jednak, aby dostarczał je odpowiedni, sprawdzony producent folii stretch.

Istnieje wiele powodów, dla których używamy owijki do palet. Ale jednym z podstawowych jest zapewnienie, że przedmioty są przygotowane do transportu, wysyłki i przechowywania. Zapobieganie uszkodzeniom produktów jest kluczowe dla dostarczenia ładunków z miejsca ich pochodzenia do miejsca przeznaczenia w stanie “jak w rzeczywistości”. Owijanie folią stretch pozwala firmom e-commerce dostarczać towary bez obawy o ich uszkodzenie – w najbardziej opłacalny sposób.

Skuteczność folii stretch

Skuteczność folii stretch polega na tym, że zapobiega ona przemieszczaniu się i przesuwaniu przedmiotów podczas transportu. Uszkodzenia podczas transportu są najważniejszą przyczyną skarg klientów na sprzedawców e-commerce. Jednak, aby wyeliminować to ryzyko, folia stretch jumbo oferuje poziom ochrony, który zwiększa prawdopodobieństwo, że przedmioty dotrą do klientów w idealnym stanie. W wyniku tej zwiększonej ochrony, firmy mogą spodziewać się mniejszej ilości zwrotów i refundacji, a także wzrostu zadowolenia klientów.

Jaka jest więc różnica między folią stretch a folią termokurczliwą?

Być może zastanawiasz się, czy folia stretch jumbo i folia termokurczliwa to nie to samo? Cóż, nie tylko Ty. Jednym z najczęściej zadawanych nam pytań jest różnica między folią termokurczliwą a folią stretch? Jako materiał opakowaniowy, folia do palet jest często mylona z folią termokurczliwą; jednak te dwa materiały bardzo się od siebie różnią…

Folia stretch jest ciasno owijana wokół paczek lub przedmiotów, aby je zabezpieczyć lub ochronić. Natomiast folię termokurczliwą nakłada się najpierw luźno na przedmiot, a następnie podgrzewa się ją, co powoduje, że zwija się ona ciasno wokół opakowania.

Folia stretch ręczna

Jak wspomniano, folia stretch jumbo jest zwykle używana do utrzymywania ładunków razem na paletach do transportu lub przechowywania i jest dostępna w wielu różnych foliach specjalistycznych. Niektóre rodzaje folii obejmują folie UV, wentylowane, a nawet antystatyczne. Natomiast folia termokurczliwa jest zazwyczaj stosowana do ochrony pojedynczego produktu przed kurzem lub wilgocią. Lub do szczelnego łączenia mniejszych elementów. Jest ona powszechnie stosowana do przykrywania żywności, takiej jak sery, mięsa i warzywa.

Jak informuje producent folii stretch – https://www.twplast.pl/ , istnieją zalety zarówno folii stretch, jak i termokurczliwej, ale folia stretch jest lepsza. Do licznych zalet folii stretch należą:

  • Ochronna – zabezpiecza i chroni produkty przed kurzem, rdzą, wilgocią i promieniowaniem UV.
  • Ekonomiczna – folia stretch jest tańsza niż inne rodzaje materiałów opakowaniowych.
  • Dostosowywalna – folia stretch posiada wiele odmian folii do różnych potrzeb, a nawet jest odpowiednia do różnych rodzajów powierzchni.

Zalety folii termokurczliwej

Ochronna – ta forma owijania jest idealna do ochrony produktów przed kurzem, brudem, wilgocią i ogólnym wpływem warunków atmosferycznych. Dodatkowo, jeśli folia termokurczliwa jest prawidłowo nałożona, nie ma problemów z otarciami i uszkodzeniami podczas transportu lub przechowywania. Wreszcie, folia termokurczliwa może być wentylowana, dzięki czemu redukuje wszelkie szkody, które mogą powstać na skutek wilgoci. Nadaje się również do pakowania ręcznego.

Leave a Reply

Your email address will not be published.